20/09 18:27

1,83 για να κάνει 7/8 τα GG η Χάβρη

Σκοράρουν σχεδόν πάντα και οι δύο ομάδες

Χάβρη και Ναντ ψάχνουν την επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα. Αμφότερες έχουν δείξει αξιοσημείωτη συνέπεια στο σκοράρισμα στα παιχνίδια πρωταθλήματος με την Χάβρη να μετράει και 6/7 goal-goal. Στο 1,83 προσφέρεται στον Stoiximan ένα ακόμα αμφίσκορο αποτέλεσμα για τις δύο ομάδες.

Η Χάβρη είχε γίνει πριν δύο αγωνιστικές η πρώτη ομάδα που κέρδισε τη Μονακό, αλλά τη Δευτέρα επέστρεψε στις ήττες στην έδρα της Ανζέ χάνοντας με 3-1, μειώνοντας απλά στο 89’. Παραμένει χαμηλά στη βαθμολογία μετρώντας 2-2-3 και είναι η ομάδα με τη δεύτερη καλύτερη επίθεση αλλά και τη δεύτερη χειρότερη άμυνα (11-13 τα γκολ).

Συνολικά και ανεξαρτήτως έδρας έχει φέρει 6/7 over και ισάριθμα goal-goal, αποτυγχάνοντας να σκοράρει μόνο στην εκτός έδρας ήττα 1-0 από τη Λανς. Στο γήπεδό της έχει δώσει τη φετινή σεζόν τρία ματς για το πρωτάθλημα και έληξαν όλα 2-1, δύο νίκες και μία ήττα. Αμφίβολος είναι ο βασικός αριστερός μπακ Λε Μαρσάν, τραυματίας παραμένει ο επίσης αριστερός μπακ Μεντί.

Αν και προηγήθηκε μόλις στο 2ο λεπτό η Ναντ απέτυχε να κερδίσει την Γκινγκάμπ και δεχόμενη την ισοφάριση στο 50ο λεπτό, έμεινε τελικά στο 1-1, παραμένοντας για δύο αγωνιστικές χωρίς νίκη (0-1-1). Βρίσκεται πάντως στην τρίτη θέση της βαθμολογίας και στο -3 από την κορυφή, έχοντας απολογισμό 3-3-1.

Απόλυτη ισορροπία στα εκτός έδρας της παιχνίδια, όπου μετράει 1-1-1, έχοντας συνολικά 4/7 goal-goal, δεν σκόραρε όμως μόνο σε ένα παιχνίδι της. Επιστρέφει από τιμωρία ο μεσοαμυντικός Ντεό, χωρίς να έχουν αναφερθεί προβλήματα απουσιών.

Key Stat: Αμφότερες έχουν σκοράρει στα 6/7 παιχνίδια τους στο πρωτάθλημα.

Συμπέρασμα: Και οι δύο ομάδες έχουν δείξει αξιοσημείωτη συνέπεια στο σκοράρισμα, έχοντας βρει δίχτυα στα 6/7 παιχνίδια πρωταθλήματος. Η Χάβρη είναι μετρ των αμφίσκορων αποτελεσμάτων και δεν έχει κρατήσει ακόμα ανέπαφη την εστία της. Με την επίθεση της Ναντ να είναι εξαιρετική, δύσκολα θα το καταφέρει στο μεταξύ τους παιχνίδι. Στο 1,83 προσφέρεται στον Stoiximan το GG, ενδεχόμενο που έχει πολλές πιθανότητες επαλήθευσης και αποτελεί επιλογή.